Bam

Oyunlarımız

Oyun Kütüphanemizde 7’den 70’e Herkesin Severek Oynayacağı Dünyaca Ünlü Kutu Oyunları Bulunmaktadır. Oyunları Bilmiyorsanız Ekibimiz Size Oyunların Nasıl Oynandığına Dair Bilgi Vererek Öğretecektir.

Splendor

Splendor, rönesans döneminde geçen bir kutu oyunudur. Oyuncular, değerli taşlar alarak ve gelişim kartları satın alarak prestij puanı kazanmaya çalışırlar. En çok prestij puanına ulaşan oyuncu oyunu kazanır. Splendor, kolay kuralları, hızlı akışı ve yüksek tekrar oynanabilirliği ile 2014 yılının en iyi kutu oyunu seçilmiştir.

Nasıl Oynanır?

Öğrenmek için izle

Catan

Catan kutu oyunu, dünyada milyonlarca oyuncunun keyifle oynadığı bir strateji oyunudur. Oyuncular, CATAN adasında kendi medeniyetlerini kurmaya ve geliştirmeye çalışır. Kaynakları akıllıca kullanarak ve diğer oyuncularla ticaret yaparak köyler, şehirler ve yollar inşa ederler. Oyunun amacı, 10 zafer puanına ulaşarak adanın hakimi olmaktır. Catan kutu oyunu, kolay kuralları, hızlı oynanışı ve farklı strateji seçenekleriyle her seferinde yeni bir heyecan sunar.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Sagrada

Sagrada, oyuncuların renkli zarları kullanarak vitray pencereler oluşturduğu bir kutu oyunudur. Oyuncular, her turda zar çekip ortak bir havuzdan seçerler ve kendi pencerelerine yerleştirirler. Pencereler, zarların rengine ve sayısına göre yerleştirilmesi gereken belirli kurallara sahiptir. Oyunun sonunda, en çok puanı alan oyuncu kazanır. Sagrada, basit ama zorlayıcı bir oyun olup, görsel olarak da çok çekicidir.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

DiXit

Dixit, hayal gücünüzü kullanarak resimli kartlara hikaye anlatan ve tahmin eden bir kutu oyunudur. Oyunda, anlatıcı bir kart seçer ve onunla ilgili bir cümle söyler. Diğer oyuncular da kendi kartlarından en uygun olanı seçer ve hepsi karıştırılır. Sonra oyuncular, anlatıcının kartını bulmaya çalışır. Doğru tahmin edenler puan kazanır, yanlış tahmin edenler puan kaybeder. Oyun, en çok puanı toplayan oyuncunun kazandığı şekilde devam eder. Dixit, 8 yaş ve üzeri için 3-6 kişiyle oynanabilen eğlenceli ve yaratıcı bir oyundur.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Azul

Azul kutu oyunu, Michael Kiesling’in tasarladığı ve 2 ila 4 oyuncunun Evora kraliyet sarayının duvarlarını renkli fayanslarla süslemeye çalıştığı bir strateji oyunudur. Oyuncular farklı stillerdeki fayansları akıllıca seçerek ve yerleştirerek en güzel sonucu elde etmeye ve en çok puanı kazanmaya çalışırlar. Azul kutu oyunu, Morian sanatının estetiğini modern bir oyunda yansıtan ödüllü bir oyundur.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Ticket to Ride

Ticket to Ride​ kutu oyunu, demiryolu ağı kurma temalı bir strateji oyunudur. Oyuncular, farklı renklerde tren kartları toplayarak, harita üzerindeki şehirleri birbirine bağlamaya çalışırlar. Oyunun amacı, en çok puanı toplayan oyuncu olmaktır. Oyun hem eğlenceli hem de zihin açıcıdır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Carcassonne

Carcassonne, Fransa’nın güneyinde bulunan ve ortaçağdan kalma kaleleriyle ünlü bir şehirdir. Carcassonne kutu oyunu ise bu şehri inşa etmeye çalışan oyuncuların stratejik mücadelesini konu alır. Oyuncular her turda bir karo çekerek haritayı genişletir, şehirler, yollar, kiliseler ve çiftlikler kurar ve bunlara takipçilerini yerleştirir. Oyun sonunda en çok puan toplayan oyuncu kazanır. Carcassonne, basit kuralları, hızlı oynanışı ve yüksek tekrar oynanabilirliği ile dünyada milyonlarca satmış ve birçok ödül kazanmış bir kutu oyunudur.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Cash'n Guns

Cash’n Guns kutu oyunu, 4 ila 8 oyuncu arasında oynanan eğlenceli ve heyecanlı bir oyun. Oyuncular, bir soygunun ardından ganimeti paylaşmak için silahlarını çekerler. Amaç, en çok para toplayarak hayatta kalmak. Oyunun kuralları basit ve hızlı öğrenilebilir. Cash’n Guns kutu oyunu, hem aile hem de arkadaşlarla oynamak için ideal bir seçim.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Lords of Waterdeep

Lords of Waterdeep, kutu oyunu severler için harika bir seçenek. Bu oyunda, Waterdeep şehrinin gizli yöneticilerinden biri olarak rol alıyorsunuz. Amacınız, kendi gizli planlarınızı gerçekleştirmek için ajanlarınızı şehirdeki farklı bölgelere göndermek. Oyun, strateji, taktik ve müzakere becerilerinizi sınayan zengin bir oyun deneyimi sunuyor.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Colt Express

Colt Express kutu oyunu, vahşi batıda geçen bir tren soygunu macerasıdır. Oyuncular, soyguncuları canlandırarak trenin vagonlarında ilerler, yolcuları soymaya çalışır ve birbirleriyle çatışırlar. Oyunun sonunda en çok para toplayan oyuncu kazanır. Colt Express kutu oyunu, hem strateji hem de eğlence sunan bir oyundur.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

7 Wonders

7 Wonders kutu oyunu, antik dönemin en etkileyici 7 şehrini yönetmenizi sağlayan bir strateji oyunudur. Oyunda 2 ila 7 oyuncu arasında 30 ila 60 dakika süren 3 çağ boyunca kaynaklarınızı, ekonomik ilişkilerinizi ve askeri gücünüzü geliştirmeye çalışırsınız. Ayrıca medeniyet tarihine iz bırakacak bir harika inşa edersiniz. 

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Viticulture

Viticulture kutu oyunu, oyuncuların İtalya’nın Toskana bölgesinde birer bağ sahibi olarak şarap üretmeye çalıştığı bir strateji oyunudur. Oyuncular, bağlarını geliştirmek, üzüm yetiştirmek, şarap yapmak ve siparişleri yerine getirmek için işçilerini akıllıca kullanmalıdır. Oyun, dört mevsimden oluşan yıllar boyunca devam eder. Oyunun sonunda en çok puanı toplayan oyuncu, en başarılı bağ sahibi olur ve oyunu kazanır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Wingspan

Wingspan, 2019 yılının en iyi kutu oyunu seçilen, kuşlara dayalı bir strateji oyunudur. Oyuncular, doğadaki farklı kuş türlerini keşfederek koleksiyonlarını genişletmeye çalışırlar. Her kuş kartı, oyuncuların habitatlarını geliştirmelerine ve puan kazanmalarına yardımcı olan özel bir etkiye sahiptir. Oyunun sonunda en çok puan toplayan oyuncu kazanır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Codenames

Codenames oyuncuların mavi ve kırmızı ajanlar olarak 2 takıma ayrıldığı bir gizli kelime bulma oyunudur. Mavi ve Kırmızı ajan takımlarının 1 tane ajan başkanı bulunur ve bu başkanların amacı hedef gösterilen kelimeleri tek kelimelik bir ipucuyla takımlarına anlatmaktır. Dikkatli olun suikastçiye rastlarsanız bu sizin için oyunun sonu demektir.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Hellboy

Oyuncular Hellboy evreninde paranormal araştırma ve savunma bürosunun üyeleri haline gelmiştir ve amaçları dünyayı tehdit eden paranormal tarikatları araştırıp şeytani hedeflerine ulaşmalarını engellemektir. 1-4 kişi arası oynanan bu oyunda oyuncular takım olup oyunun farklı hikaye modlarında düşmanlara karşı sırt sırta verip mücadele etmeli ve gizemleri çözmelidir.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Marvel Champions

Marvel’in şeytani kötüleri New York sokaklarında vatandaşlara korku salmaya ve sayısız suç işlemeye başlamıştır. Dünyanın kahramanlara ihtiyacı var ve o sizsiniz. 1-4 kişi arası oynanan bu oyunda Spiderman, She-Hulk, Captain Marvel, Iron Man ve Black Panther olarak kötülere karşı bir takım olarak savaşıp, Dünyayı tekrardan huzura kavuşturmalıdır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Terraforming Mars

Kızıl gezegenin dönüşümü başladı! Bu oyunda Marsı yaşanabilir bir ekosisteme çevirmeye çalışmaktayız. Her oyuncun bireysel olarak Marsı daha yaşanabilir bir yer haline getirmeye çalışmaktadır. Terraforming Mars Seçtiğiniz şirketlerin politikalarını izleyerek Marstaki oksijen seviyesi, sıcaklık, su miktarı gibi hayati ölçekleri gereken seviyeye getirip hem marsı kolonileştirmeye uygun hale getirip hem de en başarılı şirket olmaya çalıştığınız bir strateji ve kaynak yönetimi oyunudur.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Kemet

Kemet antik mısırda geçen alan hakimiyeti ve strateji oyunudur. Amacımız seçtiğimiz antik mısır tanrılarını yücelterek ve alanlarımızı daha güçlü hale getirerek düşmanlarımızı un ufak etmektir.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Bang!

Artık Vahşi Batıdasınız ve sular bir türlü durulmuyor ve iyiler ve kötüler arasında yaşanan amansız mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Haydutlar Şerifi saf dışı bırakmak isterken Aynasızlar ve Şerif kanunu tekrar düzene sokmak için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. Tabii bir de Hainimiz var tek amacı son ana kadar bekleyip Şerifi en savunmasız anında vurmak! 4-7 kişi arası oynanan bu oyun bir gizli kimlik oyunudur. Aynasızların ve Şerifin görevi, beraber çalışıp Haydutları ve Haini bulup adalete teslim etmektir.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Cranium

Cranium kutu oyunu oynarken amaç, farklı kategorilerdeki görevleri başarıyla tamamlayarak, oyun tahtasında ilerlemek ve hedefe ulaşmaktır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Tabu

İki takıma ayrıldığımız bu oyunda amacımız takımımıza gizli kelimeyi anlatarak puan kazanmaktır ama unutmayın her kelimeyle alakalı 5 yasaklı kelimemiz mevcut yasaklı kelimeleri kullanmak puan kaybetmenize sebep olacaktır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Direniş

Direniş bir gizli kimlik rol yapma oyunudur. Oyuncular Direnişçiler ve Casuslar olarak iki gruba ayrılmaktadır. Direnişçiler baskıcı rejime baş kaldıran savaşçılardır ve amaçları görevlerini yerine getirip bu rejimi yıkmaktır fakat aralarında Casuslar bulunmaktadır. Casusların amacı görevleri sabote ederek Direnişçilerin baskıcı rejimi yıkmasına engel olmaktır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Otokrat

Farklı bir evrende geçen bu oyunda amaç şehirlerin liderleri olan sizlerin, şehirlerinizi otokratın baskıcı yönetiminden kurtarıp özgür bir şehir haline getirmektir. Ancak sadece bir lider şehrini kurtarabilecek. Bu kaynak yönetimi oyununda dikkat etmeniz gereken bir faktör var; geliştirdiğiniz özellikler başkentten üstün hale gelirse otokratın yıkıcı yaptırımlarına boyun eğersiniz.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Smash Up

Korsanların, ninjaların zombilerin uzaylıların ve büyücülerin ortak amacı nedir? Tabii ki dünyayı ele geçirmek! Fakat bu amaç tek başlarına gerçekleştiremeyecek kadar zordur bu sebeple birlik oluşturuyorlar. Smash Up, Bu klanlarla oluşturacağınız farklı kombolarla rakiplerinizi ezmeniz gereken bir kart oyunudur. Dünyanın hakimi olun!

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Kuzey Kaşifleri

Sizler Nalos Krallığında yaşayan kaşiflersiniz. Bir gün Kraliçe Gimnax kuzey topraklarının geri alınmasını emretti ve sizleri bu toprakları haritalandırmak ve keşfetmek üzere görevlendirdi. Maceranız boyunca hangi toprakların daha değerli olduğunu kraliçe size fermanlarıyla duyuracak ve bu fermanlarla ününüze ün katacaksınız! Fakat dikkatli olun, bu topraklarda yalnız değilsiniz vahşi kana susamış işgalci yaratıklar bulunuyor dolayısıyla harita sınırlarınızı çizerken yaratıkların öfkesini çekmemelisiniz. Kraliçenin topraklarını en iyi şekilde haritalandıran kişi krallığın en iyi kaşifi ilan edilecektir! Maceraya hazır mısınız?

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Machi Koro

Tebrikler! Machi Koro şehrine başkan seçildiniz! Vaatleriniz pek dikkate alınmasa da halkın beklentisi hayli fazla. Şehri geliştirmeye çalışırken rakipleriniz size engel olmaya çalışacaktır ama yılmayın Machi Koroyu bölgenin en güzel şehri haline getirin! Machi Koro hızlı tempolu 2-4 kişi arası oynanan rekabetçi bir kart oyunudur.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

The Awful Green Things From Outer Space​

Keşif gemisi Znutar galakside yeni dünyalar keşfedip yeni tecrübeler kazanmaktadır. Fakat birden gemi “Korkunç yeşil şeyler” tarafından istilaya uğrar ve ekip kendini canları için savaşırken bulur. İki kişilik bu kart oyununda bir oyuncu uzaylıların tarafında olurken diğer oyuncu Znutar’ın mürettebatını yönetmektedir.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

X-Bugs​

X-Bugs hızlı tempolu şans yetenek ve strateji kombinasyonu bir oyundur. Oyuncular mikroskopik ve mutasyona uğramış böcekleri kontrol ederek, kaynak topladığımız ve rakip oyuncunun böceklerini yediğimiz bir oyundur. Amacımız rakip oyuncunun böceklerini yemek ve üssünü ele geçirerek galip olmaktır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Strange Synergy ​

Strange Synergy 2-4 kişi arası oynanan hızlı tempolu şans yönetimi ve stratejik kart oyunudur. Oyundaki amacımız farklı savaşçılar seçip savaşçılarımıza özel güçler, mutasyonlar, yetenekler ve eşyalar atadığımız bu savaşçılarla rakibimizi ezip geçmektir. Farklı kombinasyonları yaratarak en güçlü olmaya çalışın!

Keşif Gezegen 9 Görevi​

Bilim insanları güneş sistemimizin en dışında gizemli bir 9. Gezegene dair veriler elde ettiğini açıkladı. Ancak kesin kanıtlara ulaşılamadı bu sebeple siz astronotlar bu göreve atandınız bu gizemli gezegen hakkındaki iddiaların teori mi keşif mi olduğunu ortaya çıkartmanız gerekiyor. 3-5 kişi arası oynanan bu oyunda diğer oyuncularla beraber çalışarak gereken görevleri yapmanız gerekiyor. Ancak kazanmak istiyorsanız bir takım halinde ilerleyip zorlukları beraber aşmanız gerekiyor.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Lanetli Ada​

Bir kaşif olarak lanetli adaya ayak basmaya cesaretiniz var mı? Ada’daki hazineleri elde etmek için her şeyi göze almaya hazır olan bir ekibin parçası olacaksınız. Takım olarak çalışmalı ve dikkatli hamleler yapmalısınız çünkü adanın laneti sizi tuzağa düşürmeye çalışıyor. Ada sizi sulara gömmeden alabildiğiniz tüm hazineleri toplayın ve zamanında adadan kaçmaya çalışın!

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Subterra​

Takımca oynanan bu oyunda siz ve arkadaşlarınız yer altında kalmış mağaracılarsınız ve bu karmaşık mağarada çıkış yolunu bulmalısınız. Aksi durumda sonsuza kadar mağaranın karanlığında gömülü kalacaksınız. Mağaranın ölümcül etkilerinden kurtulmak ve kaçınmak için takımca çalışmanız gerekecek. Fakat daha fazla keşif yapmak için birbirinizden ayrılmanız gerekiyor. Keşiflerinizi yaparken sarsıntılara, su baskınlarına, zehirli gazlara dikkat edin. Bu tehditlere ek olarak bir de Kabus yaratıkları mevcut fakat kimse bu yaratıklar hakkında bilgi edinecek kadar uzun yaşayamadı.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Pandemic​

2-4 kişi arası oynanan bu oyunda amacınız sınırlı süre içinde yetenekli bilim ekibinizle çalışıp dünyadaki farklı salgınlara tedavi bulmaya çalışırken bir yandan da bu hastalıkların dünyaya yayılmasını engellemektir. İnsanlığın kaderi sizin elinizde!

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Guardians​

Gardiyanlar zamanında dünyada adaleti sağlayıp ilk “Tek Dünya Hükümeti” nin kurulmasını sağlayarak dünyaya barış getirmiştir. Fakat yaklaşık 30 sene sonra dünyanın düzeni tehdit altındadır. Asi birlikleri Tek Dünya Hükümetine savaş açmıştır. Siz yeni nesil süper kahramanların amacı birlikte çalışıp Asi birliklerini engellemektir. Guardians 2 veya 4 kişi oynanacak şekilde tasarlanmış stratejik rekabetçi bir kart oyunudur amacınız karşı takımdaki oyuncuyla savaşarak gereken savaş üslerini ele geçirmektir. Asi olup Tek Dünya Hükümetini devirmeyi mi hedefleyeceksin yoksa yeni nesil süper kahramanlara katılıp eski süper kahramanların mirasını devralıp asilere karşı mı geleceksin.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Gulyabani

Senelerdir görüşmeyen eski dostlar bir orman evine tatile gider. Fakat bazı dostlar artık gulyabaniye dönüşmüştür. Gulyabaniler geceleri dostlarını yerken, sabahları dostlar gulyabani olduğuna inandıkları kişileri linç etmeye çalışmaktadır. 6-26 arası kişinin oynayabildiği bu oyun bir gizli kimlik rol yapma oyunudur.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Suç Günlükleri

Sizler Londra’da yaşayan dedektiflersiniz ve işlenen suçları araştırmaktasınız. 1-4 arası kişinin oynadığı bir kooperatif gizem çözme oyunudur. Telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama ile tara ve oyna teknolojisini kullanıp bir yandan dijital bir deneyim sunmaktadır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Sinners

2-5 kişi arası oynanan bu oyunda her oyuncu bir din adamını temsil ediyor şeytanla yaptığınız anlaşmaya göre 100 günahkar ruhuna ihtiyacınız var. Kurbanlarınızı toplumun ahlaki yapısını bozduğuna inandığınız, günah işlemekte aşırıya kaçan soylulardan oluşacaktır ve bu kişilere özel ayinler yaparak ruhlarını kurban edeceksiniz. Günahkarların ruhlarını toplayıp ölümsüzlüğe doğru ilk adımınızı atın!

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Risk

2-5 kişi arası oynanan bir stratejik ordu ve bölge yönetimi oyunudur. Oyuncuların amacı rakiplerinin topraklarını fethedip ordularını güçlendirerek en büyük toprağa sahip olmaktır.

Öğretici Video

Nasıl Oynanır?

Oyun Öneriniz mi Var?

Oyun kütüphanemizde bir çok popüler oyun olsa da her ay kütüphanemizi genişletmek için yeni oyunlar eklemeye çalışıyoruz. Siz değerli oyuncularımızın oyun önerileri kütüphanemizi geliştirmek için bizim için çok önemlidir.

Sıkı tutun, çok eğleneceksin!

Bu site better-360 tarafından yapılmıştır.